Info

avatar Jestem MateM z miasta Dębica/ Darmstadt (Hesja). Od 2008 roku na rowerze przejechałem: 103627.17 w tym 14628.70 w terenie. Jeżdżę z prędkością średnią 21.05 km/h
Więcej o mnie.

baton rowerowy bikestats.pl

Mapa przejechanych dróg- aktualizacja 2022








button stats bikestats.pl Najdłuższa wycieczka: 120 km button stats bikestats.pl Najdłuższa wycieczka: 138 km button stats bikestats.pl Najdłuższa wycieczka: 143 km button stats bikestats.pl Najdłuższa wycieczka: 206.7 km button stats bikestats.pl Najdłuższa wycieczka: 124.6 km button stats bikestats.pl Najdłuższa wycieczka: 173 km button stats bikestats.pl Najdłuższa wycieczka: 154 km button stats bikestats.pl Najdłuższa wycieczka: 135 km button stats bikestats.pl Najdłuższa wycieczka: 141 km button stats bikestats.pl Najdłuższa wycieczka: 99 km button stats bikestats.pl Najdłuższa wycieczka: 138 km button stats bikestats.pl Najdłuższa wycieczka: 164 km button stats bikestats.pl Najdłuższa wycieczka: 201 km button stats bikestats.pl Najdłuższa wycieczka: 166 km button stats bikestats.pl Najdłuższa wycieczka: 148 km button stats bikestats.pl Najdłuższa wycieczka: 104 km

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy MateM.bikestats.pl

Archiwum bloga

skype downloadLicznik wizyt na stronę
Flag Counter
Dane wyjazdu:
40.37 km 2.20 km teren
01:51 h 21.82 km/h:
Maks. pr.:57.20 km/h
Temperatura:25.8
HR max:182 ( 96%)
HR avg:134 ( 71%)
Przewyższenie:428 m
Kalorie: 1059 kcal

Pogórzem i turystycznie po Dębicy

Niedziela, 9 sierpnia 2020 · dodano: 09.08.2020 | Komentarze 0


Mural na Igloopolu (jeden z kilku poświęconych pamięci żołnierzy AK) przedstawiający rotmistrza Pileckiego: człowieka, który uciekł z Auschwitz, przeżył niemiecki stalag, a zamordowany został przez innych Polaków sympatyzujących z lewicą, w ramach powojennych czystek wśród AK przez służby bezpieczeństwa PRL. Po jednym z przesłuchań miał stwierdzić przed bliskimi, że "Oświęcim to była igraszka".

To nie jest dzień na kolejną setkę. Gdy w zamrażarce czeka porcja lodów, a klimatyzacja w krótkiej chwili pozwala przenieść się do chłodniejszej rzeczywistości, wola kręcenia kolejnych upalnych kilometrów zostaje wystawiona na ciężką próbę. Wczorajszy nightrider ze względu na smog (sic) nie doszedł do skutku, ale dzisiejszego ranka z jakością powietrza wcale nie było lepiej. Dodatkowo słońce już przygrzewało, postanowiłem więc jedynie przejechać się krótko Pogórzem przez Nagawczynę i Berdech (zaliczając wygrany wyścig z parą szosowo-górską, osiągając puls maksymalny 182), po czym pokręciłem się jeszcze za inwestycjami po mieście. Ilość wody w bidonie wystarczyła na ponad 40 km jazdy.

Dębica- miasto na skraju Karpat, które okres świetności ma już za sobą, a według PAN jest jednym z kilkudziesięciu miast w Polsce zagrożonych utratą funkcji społeczno-gospodarczych. Jak na upadające miasto buduję się tu zaskakująco wiele bloków mieszkalnych i apartamentów, co wiąże się z dużym deficytem dostępnych mieszkań na rynku lokalnym. Odwiedziłem łącznie 3 z 5 większych placów budowy.

Przewyższenie: Garmin 428 m., Sigma 441 m.


Dawny Pałac Raczyńskich przy ul. Rzeszowskiej. Po wojnie był siedzibą sądu i prokuratury, obecnie zdewastowany czeka od ponad dekady na nowego właściciela. 


Ulica Wielopolska, która przed wojną licznie zamieszkiwana była przez Żydów. Posiadali tu m.in. swoją synagogę (Staromiejską). 


Kolejna inwestycja w Dębicko- Ropczyckim Obszarze Funkcjonalnym. 


Marketingowcy przeszli samych siebie, określając Akademicka Park inwestycją w "najlepszej części Dębicy". Wystarczy jedno okrążenie wokół kompleksu, aby nabrać kompletnie odmiennego przekonania.. jest to chyba najgorsze możliwe miejsce, w którym obecnie buduje się mieszkania. Z trzech stron na nabywców czekają widoki na przyległe obiekty przemysłowe, stare garaże i zdewastowane baraki wojskowe. Jedynie od południa większych zastrzeżeń nie budzi sąsiedztwo skateparku oraz boiska piłkarskiego, na którym grupy regularnie trenujących piłkarzy "zadbają" o spokój mieszkańców.  


Osiedle powstające przy ul. Ratuszowej w Dębicy w ramach rządowego programu "Mieszkania Plus". Tu z kolei na część mieszkańców od strony wschodniej czekają panoramy elektrociepłowni z hałdą węgla.






PX 48 1921: polski powojenny parowóz wąskotorowy wyprodukowany w Chrzanowskim Fabloku w 1955 roku, jest obecnie pomnikiem zlokalizowanym nieopodal dębickiej lokomotywowni. 


Jeden z dwóch powstających budynków mieszkalnych przy ul. Piłsudskiego w Dębicy. 




Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy. Komentuj

Imię: Zaloguj się · Zarejestruj się!

Wpisz dwa pierwsze znaki ze słowa rzadk
Można używać znaczników: [b][/b] i [url=][/url]