Info

avatar Jestem MateM z miasta Dębica/ Darmstadt (Hesja). Od 2008 roku na rowerze przejechałem: 103268.63 w tym 14584.10 w terenie. Jeżdżę z prędkością średnią 21.05 km/h
Więcej o mnie.

baton rowerowy bikestats.pl

Mapa przejechanych dróg- aktualizacja 2022








button stats bikestats.pl Najdłuższa wycieczka: 120 km button stats bikestats.pl Najdłuższa wycieczka: 138 km button stats bikestats.pl Najdłuższa wycieczka: 143 km button stats bikestats.pl Najdłuższa wycieczka: 206.7 km button stats bikestats.pl Najdłuższa wycieczka: 124.6 km button stats bikestats.pl Najdłuższa wycieczka: 173 km button stats bikestats.pl Najdłuższa wycieczka: 154 km button stats bikestats.pl Najdłuższa wycieczka: 135 km button stats bikestats.pl Najdłuższa wycieczka: 141 km button stats bikestats.pl Najdłuższa wycieczka: 99 km button stats bikestats.pl Najdłuższa wycieczka: 138 km button stats bikestats.pl Najdłuższa wycieczka: 164 km button stats bikestats.pl Najdłuższa wycieczka: 201 km button stats bikestats.pl Najdłuższa wycieczka: 166 km button stats bikestats.pl Najdłuższa wycieczka: 148 km button stats bikestats.pl Najdłuższa wycieczka: 104 km

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy MateM.bikestats.pl

Archiwum bloga

skype downloadLicznik wizyt na stronę
Flag Counter
Wpisy archiwalne w kategorii

KRAJOZNAWCZO

Dystans całkowity:25384.08 km (w terenie 3640.88 km; 14.34%)
Czas w ruchu:1037:13
Średnia prędkość:19.56 km/h
Maksymalna prędkość:70.00 km/h
Suma podjazdów:152325 m
Maks. tętno maksymalne:185 (98 %)
Maks. tętno średnie:159 (84 %)
Suma kalorii:467401 kcal
Liczba aktywności:331
Średnio na aktywność:76.69 km i 3h 57m
Więcej statystyk
Dane wyjazdu:
75.90 km 24.30 km teren
h km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:
HR max: (%)
HR avg: (%)
Przewyższenie:1220 m
Kalorie: kcal

Bieszczady 2012 Zyndranowa-Komańcza-Chryszczata (997 m.)-Jabłonki dzień 2

Sobota, 29 września 2012 · dodano: 04.02.2013 | Komentarze 0

Przewyższenie: 1220 m

Trasa biegnie czerwonym szlakiem pieszym na szczyt Chyrlatej (997 m n.p.m.), po drodze wijąc się między chronionymi w rezerwacie Zwiezło Jeziorkami Duszatyńskimi. O zbiornikach tych dowiedziałem się całkiem przypadkiem rok temu czytając i nawet nie podejrzewałem, że w następnym roku już będę mógł je zobaczyć na żywo. Na podjeździe spotykam pierwszego podczas dzisiejszej wycieczki kolarza- Mikołaja.





https://lh5.googleusercontent.com/-xOYOmsS7foM/UKgC-avvS4I/AAAAAAAADIk/VeJv91iRm4c/s800/Zyndranowa.jpg[/img]

































Dane wyjazdu:
122.10 km 2.20 km teren
h km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:
HR max: (%)
HR avg: (%)
Przewyższenie:830 m
Kalorie: kcal

Bieszczady 2012 dzień 1: z Dębicy do Zyndranowej

Piątek, 28 września 2012 · dodano: 04.02.2013 | Komentarze 0





Pozytywne wrażenia z lipcowego wypadu w Beskid Niski zaowocowały kolejną, tym razem trzydniową wyprawą po terenach Beskidów. W planach była wprawdzie kilkudniowa eskapada po Słowacji z Frankiem, ale w międzyczasie Michał zrezygnował z udziału a mnie skusiło pokręcić po bieszczadzkich szlakach i tak się zaczęło.
Trasa wyprawy wytyczona w standardowy sposób, czyli mapa w rękę i lokalizacja ciekawych obiektów i miejsc turystycznych, noclegów w okolicy. Następnie orientacyjne zaznaczenie przebiegu trasy, zwracając uwagę na przewyższenie terenu i możliwość poruszania się w nim rowerem.
Jak się przekonałem, mapy krakowskiego wydawnictwa Compass są najdokładniejsze, zresztą przez to też są najczęściej polecane przez turystów.

W przedzień wyjazdu większość rzeczy jest już spakowana, rower po przesmarowaniu napędu i pobieżnych oględzinach również był gotów.
Tym razem plecak ważył nieco więcej, w dodatku na kierownicy w pokrowcu wylądowała kurtka z membraną i koszulka z dłuższym rękawem.
Przed wyjazem nie rezerwowałem telefonicznie żadnych miejsc noclegowych, pojedyńczy turysta zawsze otrzyma nocleg dlatego nie jest wymagane rezerwowanie.

Wyjechałem dość późno, o 10.50. Dzisiejszego dnia miałem w planach pokonać około 120 km praktycznie po samym asfalcie, a ilość obiektów na trasie do zwiedzenia nie była duża więc nie było potrzeby zrywać się z samego rana, aby wyrobić się przed zachodem. Zresztą dni są jeszcze dość długie.

Przed 14 byłem już na rynku w Krośnie. Tu po objechaniu centralnego placu miasta mając w zapasie sporo czasu zabawiłem jeszcze trochę. Po dłuższym odpoczynku na ławce zwiedziłem gotycką farę pw. Świętej Trójcy z XV wieku, niestety tylko z zewnątrz bo w środku odprawiana była msza. Budynek znajduje się na Szlaku Świątyń Karpackich biegnącym z Krosna do słowackiego Stopkova. W pobliżu zwraca uwagę wysoka dzwonnica kościoła kształtem przypominająca wieżę lub bardziej jedną z baszt pałacowych. Z jej szczytu można podziwiać widoki na rynek i jego otoczenie.

Po opuszczeniu miasta kieruję się drogą krajową nr 28 do Miejsca Piastowego. Przejeżdżam szybko przez centrum wsi i obieram kurs na Duklę. Trasa biegnie teraz poboczem ruchliwej drogi krajowej nr 9. Powoli zmienia się też otoczenie. Do tej pory jechałem równinnymi pozbawionymi większych przewyższeń Dołami Jasielsko-Sanockimi. Teraz powoli wjeżdżam w górzysty obszar Beskidu Dukielskiego. Na szczycie pierwszego dłuższego podjazdu zatrzymuję się na chwilę. Za mną piękna panorama terenów przez które przejeżdżałem, na horyzoncie majaczą zabudowania Krosna. Przede mną po prawej wiatraki elektrowni wiatrowej w Nowym Żmigrodzie. Słońce ładnie przygrzewa, jadę w stroju na lato.

















Dane wyjazdu:
44.20 km 17.40 km teren
h km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:16.0
HR max: (%)
HR avg: (%)
Przewyższenie: 70 m
Kalorie: kcal

Stawy Lipiński i Machowski-Żdżary-rezerwat "Torfy"

Niedziela, 23 września 2012 · dodano: 23.09.2012 | Komentarze 0

Trening z Damianem po płaskim.

Zatrzymujemy się chwilę obok stawu lipińskiego. Poziom wody po tegorocznych suszach wyraźnie się obniżył. Przybrzeżne szuwary które kiedyś stały w wodzie teraz zauważamy w błocie.

Nad stawem machowskim spotykamy miejscowego, z którym chwilę sobie pogadałem o prowadzonych tutaj pracach. Gąsienicowy spychacz zniknął z górki zbudowanej na stawie. Swoją drogą musiano go tutaj w głąb lasu przetransportować na jakiejś lawecie. Brzeg podniesiono, najprawdopodobniej staw otrzyma drugie życie: znowu będzie tutaj woda, zbiornik zostanie zarybiony.

Koło rezerwatu "Torfy" mijamy parę starszych turystów rowerowych.



Dane wyjazdu:
45.80 km 6.60 km teren
h km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:25.0
HR max: (%)
HR avg: (%)
Przewyższenie:150 m
Kalorie: kcal
Rower:

Pilzno-"czerwony szlak rowerowy"-Chotowa i spotkanie z grupą kruków

Wtorek, 18 września 2012 · dodano: 20.09.2012 | Komentarze 0

Dzisiejsza wycieczka krajoznawcza przypadła w ciepłe i słoneczne popołudnie. Celem jest objazd wytyczonego przez rzeszowski pttk czerwonego szlaku rowerowego. Biegnie on przez gminy Pilzno i Czarna skrajem Pogórza Ciężkowickiego i po Płaskowyżu Tarnowskim.

Do Pilzna docieram 1maja-Krakowską i "czwórką".



Dane wyjazdu:
31.10 km 8.70 km teren
h km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:24.0
HR max: (%)
HR avg: (%)
Przewyższenie:460 m
Kalorie: kcal
Rower:Centurion

Las Wolica-Głobikowa-nowa trasa z Południka-nightrider w Lesie Wolica

Wtorek, 4 września 2012 · dodano: 04.09.2012 | Komentarze 0

Koło szlabanu przy drodze asfaltowej z Południka i jednocześnie w miejscu gdzie zaczyna się szutrówka na Kałużówkę czekam aż zapadnie zmrok aby przy świetle lampek zjechać zjazdem koło Kałużówki w dół doliny. Nie chce mi się czekać w miejscu,a moją uwagę zwrócił położony po drugiej stronie szosy budyneczek. Wjechałem w las i pokręciłem się po okolicy. Dotarłem do niedużej leśnej polanki przy drodze głównej, polanki którą dziesiątki razy omijałem. Dopiero teraz zauważyłem że prowadzi przez nią droga w dół zbocza. Rezygnuje z pierwotnego planu, postanowiłem sprawdzić gdzie nią dojadę. Początkowo w dół po zboczu trasą wyjeżdżoną przez leśne maszyny, potem już leśną doliną chwilami próbując pokonać błotne odcinki to znowu przejeżdżając w paru miejscach po płytkim potoku.
Trasa wyprowadza mnie z lasu, biegnie przez pola. Z nad drzew wzlatuje myszołów pokrzykując. Droga polna kończy się na ostatnim od strony Południka czy też pierwszym od strony doliny zakręcie drogi asfaltowej. Stąd już tylko krótki zjazd w dolinę Ostrej pod przystanek i okoliczny sklep. Opłaciło się skręcić, bo odkryłem nową trasę wiodącą przez tereny niemal nieodwiedzane na co dzień przez ludzi, dzikie i odludne, choć niezbyt rozległe.

Na górce w Gumniskach gacek znów latał pod ścianą lasu.
Po raz kolejny, tym razem jednak samemu, zjeżdżam ścieżkami nocą przy oświetleniu lampki.



Dane wyjazdu:
44.20 km 17.40 km teren
h km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:24.0
HR max: (%)
HR avg: (%)
Przewyższenie: 70 m
Kalorie: kcal
Rower:Centurion

Stawy Lipiński i Machowski-Żdżary-"Torfy"

Czwartek, 30 sierpnia 2012 · dodano: 30.08.2012 | Komentarze 0

Wieczorna wycieczka po lasach chotowskich.
Na stawie machowskim zwraca uwagę koparka. Jak się okazało, od strony zachodniej odnowiono brzeg i śluzę, nad którą zauważam nieduży mostek z poręczami. Wokół mostku teren ładnie wyłożono kostką.
Staw ten borykał się z problemem nikłego zasilania w wodę, przez ostatnie lata wysechł doszczętnie. Być może te prace mają związek z planami jego ponownego uzupełnienia wodą.

Podczas dzisiejszej wycieczki poczyniłem kilka ciekawych obserwacji przyrodniczych.
Najpierw samiec sarny- kozioł przebywający wśród szuwarów stawu machowskiego.
W Żdżarach na drodze asfaltowej tuż przed lasem zauważam rozjechaną łasicę lub gronostaja.
O zmierzchu przejeżdżam lasem chotowskim. Obok rezerwatu "Torfy" zatrzymuje się na chwilę, aby jak zwykle poobserwować torfowisko. Po chwili nad torfami przelatuje kruk. Gawrony raczej nie latają pojedynczo nad lasem, w dodatku gardłowe, głębokie "grog" które wydawał ptak potwierdza moje przypuszczenia. Ostatni raz tego rzadkiego i dużego ptaka widziałem w lipcu w Beskidzie Niskim, a w regionie dębickim w latach poprzednich na Pogórzu.

W Rędzinach nad polami kilka gacków polowało na owady.

Jakiś czas temu nawiązałem kontakt z Towarzystwem Przyrodniczym "Iwa" z Pustyni. Podczas wycieczek po okolicy zauważam wiele różnych gatunków zwierząt, postanowiłem więc przekazywać informacje o ciekawszych obserwacjach towarzystwu, które stale monitoruje stan fauny regionu dębickiego.

Wieczory są już dużo chłodniejsze, jakby jesienne, choć kalendarzowo nadal mamy lato. Dzisiaj jednak postawiłem na strój letni.



Dane wyjazdu:
98.50 km 13.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:17.0
HR max: (%)
HR avg: (%)
Przewyższenie:1050 m
Kalorie: kcal
Rower:Centurion

Rezerwaty "Kamera" i "Herby"

Niedziela, 26 sierpnia 2012 · dodano: 27.08.2012 | Komentarze 0

Wycieczka krajoznawcza do rezerwatów "Kamera" i "Herby". 



Dane wyjazdu:
153.20 km 36.90 km teren
h km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:30.0
HR max: (%)
HR avg: (%)
Przewyższenie:330 m
Kalorie: kcal
Rower:Centurion

Rzemień-Mielec-rezerwaty "Pateraki" i "Buczyna"-Niwiska

Niedziela, 19 sierpnia 2012 · dodano: 20.08.2012 | Komentarze 0

Rezerwaty na obszarze dawnej Puszczy Sandomierskiej. 



Dane wyjazdu:
41.80 km 20.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:21.0
HR max: (%)
HR avg: (%)
Przewyższenie:500 m
Kalorie: kcal
Rower:Centurion

Głobikowa-lasy Jaworze i ośrodek

Piątek, 17 sierpnia 2012 · dodano: 18.08.2012 | Komentarze 0

Kolejna wycieczka krajoznawcza po lasach Jaworza w okolicy byłego ośrodka wypoczynkowego.

Dzisiaj postanowiłem nieco pojeździć po tej części ośrodka, którą poprzednim razem ominąłem, tj. basen razem z drogą prowadzącą do wiaty letniskowej.
Całość, od domków za basenem po centrum ośrodka z boiskiem robi smutne wrażenie. Położony w naprawdę świetnej okolicy nie doczekał się odbudowy i popada w ruinę.

W okolicy basenu znajduje się ścieżka z drewnianą poręczą, prowadząca na szczyt wzgórza, skąd można dotrzeć pod bramy ośrodka. W lesie zauważam pojedynczą lampę, jakby mniejsza wersja tych ulicznych, oczywiście niesprawna. Ciekawe wrażenie sprawia stojąc tak w środku lasu.
Tuż obok tej ścieżki spod nóg zrywa się jaszczurka zwinka. Wieczorem jest nieco chłodno więc jej szybkość jest mocno ograniczona i bez większych problemów mógłbym ją złapać. Zwinki podlegają w Polsce ochronie ścisłej.



Dane wyjazdu:
63.40 km 34.75 km teren
h km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:27.0
HR max: (%)
HR avg: (%)
Przewyższenie: 60 m
Kalorie: kcal

Torfy-lasy chotowskie-Wałki

Sobota, 4 sierpnia 2012 · dodano: 04.08.2012 | Komentarze 0